Felipe Andrés

Obřad čištění bavlny a zasazení nové myšlenky.
Obřad tradice Muisca pro probuzení nového lidstva.

Domorodá komunita Muisca byla před kolonizací největší původní populací v Jižní Americe s Quechua (lidé Inků) – naši předkové žili v míru, radosti a dokonalé rovnováze a společenství v rámci přírody. Náš přístup k životu se blíží tibetskému a indickému chápání života. Během mnoha let koloniálního zneužívání byly naše tradice bezpečně udržovány v písních, tancích a medicíně sdílené z generace na generaci.

Tato životní filozofie, toto tradiční chápání naší lidské přirozenosti se nám nyní vrací, abychom jej mohli sdílet s planetou. Proroctví o „tabáku, které vyrůstá z cementu“ – to je pravda, která proniká všemi koloniálními předvolbami. Muisca znamená „lidé“. My, Muiskové, jsme lidé ze zlata a křemene.

Toto bude prostor pro přiblížení se našemu způsobu chápání života se vším v nás i mimo nás. Budeme pracovat s bavlnou a necháme se vést starodávnou meditací. Cesta přes 9 dimenzí, ve kterých všichni žijeme. Tento obřad bude sdílen jako pedagogický přístup k metodice pro dobrý život (buen vivir).

Felipe Pyky Uba Tyba