Přinášíme novinku, založili jsme Conscious clubbing, a jednou za měsíc se sejdeme na Ecstaticky tanec, vždy se skvělým DJ a dalším průvodcem, a někdy s „živými“ hudebníky.

 Tato taneční akce je vždy bez alkoholu a drog
Vědomě si užívejme – klubovou hudbu, přítomnost přátel, kontakt a sdílení
Tanec se odehrává v novém prostoru V-Live / Opletalová ul, 5 , Praha 1

Nadcházející události

DJ Einki a Světlana Kim

The Flow Works/ Ecstatic Dance + somatická improvizace.
Najděte svůj vlastní rytmus a proudění jemným probuzením každé části svého těla a přivítáním pohybu, který se uvnitř objevuje.

DJ Pascal de Lacaze

Pascal vás provede jedinečným zážitkem, při němž se díky jeho inovativnímu mixovacímu stylu spojenému s energetickým moderním bubnováním s transcendentálním rytmem ponoříte hluboko do prožitku hudby a tance.

DJ Jobbi Tao

Teď a tady – kosmické pozemštěňátko, které miluje dobrý beat a hutnou basovou linku stejně jako živé nástroje a andělské zpěvy; opět s obrovskou touhou sdílet hudbu, která uvádí do pohybu. Tanec je pro něj pohybem kolem svého středu, organickou oslavou sebe sama a samotného života.

DJ Tori Baba

DJ a lídr v hnutí ORGANIC TRANCE. Hraji na festivalech po celém světě kmenové sety, které se pohybují mezi elektronikou a akustikou, mezi duší živé hudby a extází transu.
Partner projektu ORGANIC TRANCE, který propaguje globální hnutí za vytváření stále více elektroakustických oslav a kapel.

– Pokyny pro tanec –

– být přítomen / ŽÁDNÉ TELEFONY. ŽÁDNÉ KAMERY.
– být ztělesněn / ŽÁDNÉ MLUVENÍ.
– být s čistou myslí / žádné omamné látky a alkohol
– Poslouchej ANO. RESPEKTUJ NE.
– buď svobodný – POHYBUJ SVÝM TĚLEM, Jak si přeješ
– buď si vědom a respektuj spoluvytváření prostoru i sebe navzájem
Žádné souzení. Když vykročíme na taneční parket, zahrnujeme celé své já, dokonce i vyděšené části, které se chtějí schovat.
tančíme bez bot
CO BUDETE POTŘEBOVAT:
1. oblečte se pohodlně
2. tančíme naboso, ale můžete si vzít měkkou sálovou obuv nebo ponožky.
3. vodu
TANČÍME S RADOSTÍ, DOKUD NAŠE TVRDÉ HRANY ZMěknou A MASKY OPADNou
POTKÁVÁME JINÉ ODVÁŽNÉ TANEČNÍKY
12

Fakta o Ecstatic Dance

Extatický tanec, jak jej známe, začal v roce 2000 našeho letopočtu na Havajském ostrově Big Island. Netušili jsme, že to inspiruje hnutí, kulturu a komunitu, které se rozšíří po celém světě.
Extatický tanec kombinuje svobodu festivalového zážitku DJe s vědomím vědomé taneční praxe.
Po mnoho let bylo pro většinu komunit vědomého tance běžné používat živou a akustickou hudbu a mnoho z nich ještě nebylo zcela připraveno přijmout elektronickou vlnu. V té době pokus o to znamenalo smíchat dvě dlouhé/nudné skladby dohromady a k tomu, aby bylo možné cítit rytmus, byly potřeba subwoofery. Především stále chyběla ochota tanečníků přijmout tento nový „techno“ zvuk.
To vše se ale změnilo v roce 2000 s pomocí Maxe Fathoma. Max pocházel ze své již existující komunity Conscious Dance v Austinu v Texasu a byl na cestě za tancem na Havaj, když se rozhodl zastavit v Burning Man. Zde se zamiloval do této nové elektronické hudby a chystal se tyto dvě věci spojit. Když dorazil do Kalani, na velkém ostrově Havaj, Max našel taneční setkání, které řídil Bodhi Tara pomocí mixtapů pro jejich soundtrack. Po Bodhiově odjezdu z Havaje byl Max požádán, aby na jejím místě zorganizoval nový tanec. Netušil, že toto rozhodnutí navždy změní kurz vědomé taneční kultury.
Extatický tanec se zrodil v Kalani-Honua, jen pár mil od nejaktivnější sopky na světě (Pele), na útesu divoké pláže, která tříští vlny, uprostřed největšího oceánu na planetě. Atmosféra rodiště ED byla divoká, horká, vlhká a extatická a dodnes s sebou nese tuto esenci po celém světě!
Během následujících 8 let byl světu představen nový druh „extatického tance“. A s pomocí stovek Space Holders, Facilitátorů a DJs (a zvláštní poděkování patří Elizabeth Betwixt) komunita od té doby neustále roste a kvete.
V roce 2008 Max a Elizabeth opustili Havaj, aby si splnili jiné sny, ale ne dříve, než předali pochodeň extatického tance Tyleru Blankovi a jeho příteli DC. Jejich dalším krokem bylo požádat o povolení zahájit extatický tanec v Oaklandu v Kalifornii, přes záliv ze San Francisca. Dali do toho roky tvrdé práce a odhodlání a nakonec vytvořili nejen webové stránky, grafiku a marketingové materiály, a rozhodli se, že Ecstatic Dance budou bez ochranných známek a oficiálních školení a franšíz. Tyler trval na zachování extatického tance jako open source taneční technologie, kterou může tančit kdokoli kdekoli v bezpečném a posvátném prostoru podle jednoduchých pokynů pro náš kontejner.
Tak se extatické tance začaly objevovat v komunitách po celém světě…!
Připoj se k naší skupině pomocí kódu a zjisti více o tanečních akcích, které pořádáme
324341276 3266674743646243 6235983595274843226 n

Subscribe to our newsletter

We will send you current information and you will be the first to get to the advantageous tickets!